/  Aktualności   /  Projektowanie z użyciem narzędzi TIK – Tinkercad, w klasie 7 dwujęzycznej na lekcji plastyki.

Uczniowie klasy 7 podczas lekcji plastyki mieli okazję nie tylko opracować zagadnienia z zakresu plasyki dotyczące nowych mediów w sztuce, ale równieżwykorzystywać język angielski w pracy na lekcji i wykorzystać narzędzia TIK – Tinkercad.

Uczniowie wcześniej dowiedzieli się jak tworzy się nowe media w sztuce, poznali wiele ciekawych przykładów sztuki nowoczesnej.

W pracowni informatycznej uczniowie zapoznawali się z gotowymi projektami w programie Tinkercad, gdzie mogli zabawić się w projektantów artystów, i prototypować swoje artystyczne pomysły. Niektórzy wyszukiwali gotowe modele z instrukcjami w języku angielskim, albo dokonywali zmian w projektach, by przygotować je do druku 3D.

Na lekcji wykorzystywany był sprzęt pozyskany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.