Projekt edukacyjny „Zabytki Krakowa”

/  Projekt edukacyjny „Zabytki Krakowa”

W miesiącu kwietniu w klasie 2 rozpoczął się projekt edukacyjny „Zabytki Krakowa”. Celem głównym projektu było: rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny,  budowanie dziecięcej wiedzy o otaczającym nas świecie oraz poznanie wybranych legend.

Podczas realizacji tego projektu uczniowie wybrali się w wirtualną podróż po Krakowie poznając najważniejsze zabytki tego miasta. Zapoznali się z „Legendą o smoku wawelskim” oraz z „Legendą o hejnale mariackim”.

9 maja uczniowie odwiedzili Kraków, dawną stolicę Polski, aby zobaczyć to, czego dowiedzieli się w czasie zajęć w szkole. Pani przewodnik opowiedział dzieciom historie dawnego Krakowa, a następnie zwiedzali zabytki: Wawel, Stare Miasto – Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską. Z wielką uwagę wysłuchali hejnału, który rozbrzmiewał na cztery strony świata oraz odwiedzili Smoka ziejącego ogniem.

Po powrocie do szkoły uczniowie podzielili się na zespoły. Każdy zespół przedstawił jeden z zabytków, który najbardziej się im podobał.

A oto efekty ich pracy.