/  Projekt „Aktywna społecznie Brynica” realizowany przez Stowarzyszenie Edukacja przez Internet

Projekt skierowany jest do uczniów z klas IV – VII.  Działania realizowane są na terenie placówki szkolnej przez przedstawicieli Stowarzyszenia.

Pierwszy etap działań projektowych obejmuje warsztaty prowadzone z wykorzystaniem różnych narzędzi, metod i gier ciekawych dla uczniów i ułatwiających przyswajanie wiedzy. Warsztaty rozwijają kompetencje społeczne. Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenia udziału.

Tematyka warsztatów dotyczy m.in. działań kreatywnych, współpracy w grupie, weryfikowania otrzymywanych informacji (by wiedzieć jak rozpoznać rzetelne źródła). Uczestnicy poznają różne metody podejmowania decyzji, m.in. socjokracji, która zakłada, że głos każdej jednostki ma znaczenie. Ponadto, doskonalą wraz z trenerem umiejętności dotyczące wypowiadania się przed szerszym gronem, precyzowania swoich myśli w konkretne zdania czy dyskutowania z szacunkiem dla innych nawet jeśli mają odmienne zdanie.

To, czego młodzież nauczy się podczas spotkań warsztatowych jest ćwiczona podczas spotkań dyskusyjnych z inspirującymi osobami, które mają doświadczenie w działaniu na rzecz lokalnej społeczności.

Dla uczestników przewidziana jest także wycieczka, podczas której spotkają się oni z aktywnymi młodymi osobami z innego miasta na terenie województwa świętokrzyskiego, by dowiedzieć się jak i dlaczego warto działać na rzecz społeczności.

Zależy nam na budowaniu otwartych i odpowiedzialnych postaw u młodych ludzi, którzy próbując swoich sił od szkolnych lat będą stawali się bardziej pewni siebie i będą wciąż rozwijać swoje umiejętności
i kompetencje społeczne.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w naszych spotkaniach i warsztatach!

PODSTAWOWE DANE

Umowa grantowa: FP-2022-J-30

Tytuł projektu: Aktywna społecznie Brynica

Nazwa Beneficjenta: Stowarzyszenie Edukacja przez Internet

Siedziba Beneficjenta: Kielce

Wartość dofinansowania: 39 758,00 zł

Okres realizacji projektu: 01.01.2023 r. – 30.06.2023 r.