/  Biblioteka
„Kto czyta – żyje wielokrotnie.
Kto zaś z książkami obcować nie chce –
na jeden żywot jest skazany”.

J. Czechowicz

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek    840 – 900       1055 – 1135

Wtorek             920 – 1135

Środa                940 – 1150

Czwartek          850 – 1135

Piątek                850 – 935          940 – 1035         1110 – 1135

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Brynicy służy realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno – wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców.

Działa 5 dni w tygodniu, w godzinach ustalonych tak, aby umożliwić korzystanie z księgozbioru wszystkim uczniom szkoły – w trakcie zajęć i po zajęciach.

Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice i mieszkańcy okolicy na zasadach określonych w regulaminie biblioteki.

Księgozbiór liczy 2843 woluminów, z czego 45 zostało włączonych w roku szkolnym 2022/2023. Są to książki otrzymane jako darowizna od osób prywatnych oraz nagrody dla szkoły za udział w konkursach.

Wypożyczając książki uczniowie mają możliwość korzystania z katalogu ilustrowanego, alfabetycznego i rzeczowego.

W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki, atlasy oraz albumy z różnych dziedzin wiedzy. Uczniowie często korzystają z tych pozycji przygotowując się do zajęć dydaktycznych czy konkursów.

Aktualności w bibliotece

Tydzień Bibliotek 2023

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bibliotek. Z tej okazji naszych młodszych uczniów odwiedziła p. Izabela Filipiak – kierowniczka biblioteki w Piekoszowie.Nasz gość rozwiał wiele wątpliwości dotyczących zawodu bibliotekarza i bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Uczniowie z uwagą słuchali i dopytywali, np. czy Pani Iza lubi swój zawód.W tych dniach uczniowie klasy 5 włączyli się w akcję głośnego czytania bajek i opowieści. Odwiedzili klasę „0” i kl. 3 umilając im czas pięknymi opowieściami.

Zakup nowości do biblioteki 2023 – zakup nowości do biblioteki szkolnej dzięki wsparciu Rady Rodziców

Zapraszamy wszystkich czytelników, tych małych i tych większych, do zapoznania się z nowościami, które zostały zakupione do biblioteki szkolnej dzięki uprzejmości Rady Rodziców! Książki już czekają! Zapraszamy

Uroczyste pasowanie na „Czytelnika biblioteki szkolnej” 2022

„My, uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy….” – tymi słowami uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim to się jednak stało, musieli pozytywnie zaliczyć kilka zadań, które przygotowały dla nich nasze biblioteczne skrzaty wraz z książkową wróżką. Na szczęście nasi pierwszoklasiści świetnie sobie poradzili ze wszystkimi zadaniami i na koniec złożyli uroczystą przysięgę. Na zachętę otrzymali książki pt. „Pierwsze abecadło” ufundowane przez Instytut Książki.

Narodowe czytanie 2022

Narodowe czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, która  organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej  od 2012 r. Tegoroczna lektura to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, czyli cykl wierszy stworzony przez naszego wieszcza, który wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce. Zbiór ten wydano 200 lat temu. Z tej okazji rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego. W naszej szkole co roku obchodzimy to wielkie święto polskiej literatury. W tym roku na specjalne zaproszenie odwiedziła nas kierownik BCK Piekoszów – p. Izabela Filipiak. Wspólnie z p. J. Jaworską oraz uczennicami Oliwką Mazur i […]