Konkurs Mecze Matematyczne
W dniu 26.05 uczniowie klas: drugiej i trzeciej, piątej i szóstej oraz siódmej i ósmej wzięli udział w III etapie konkursu Mecze Matematyczne. Konkurs organizowany jest przez ŚCDN. Etap ten przeprowadzony był online. By przejść do kolejnego i ostatniego etapu konkursu uczniowie muszą rozwiązać zadania z najlepszym wynikiem i w najkrótszym czasie.
Sprawdzian trzecioklasisty
25 uczniów klasy trzeciej 7 maja zmierzyło się ze swoim pierwszym ,,egzaminem"- Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem - z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Wszystkim uczniom życzymy wysokich wyników!
„Pierwsza pomoc jest cool! Pomagaj nie stój!”
Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy o Puchar „Słowackiego” odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Wydarzenie kierowane było do uczniów szkół podstawowych. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie : Alicja Foks, Ewa Zaława, Alan Lodziński, Kacper Szafarczyk, Patryk Surma i zawodnik rezerwowy Natalia Wróblewska. Stacje pozoracyjne są coraz bardziej zróżnicowane a symulacje coraz bardziej wymagające. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.
LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO-CZYTELNICZEGO
22 maja odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Czytelniczego "Protesty robotnicze w Polsce w okresie PRL". W rywalizacji z wiedzy o najnowszej historii Polski zmierzyli się zwycięscy wyłonieni wcześniej w etapie powiatowym ze szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Z dumą informujemy, że Wiktor Prus zdobył III miejsce w finale wojewódzkim konkursu „Protesty robotnicze w okresie PRL”. Wiktor zaprezentował wysoki poziom przygotowania, imponując wiedzą, zaangażowaniem i pasją do historii – należą się mu ogromne brawa i uznanie! Warto podkreślić, że konkurs został wpisany na kuratoryjną listę konkursów punktowanych na świadectwie oraz objęty patronatem
Zrk. w klasie 4
Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy budowę rzeki. Dzieci tworzyły makietę rzeki wykorzystując Klocki Korbo zakupione w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości lub rysowały jej elementy i dołączały opis. Przygotowane pomoce dydaktyczne wykorzystaliśmy na lekcji przyrody. Przez takie zajęcia uczniowie budują pozytywne relacje, rozwijają zainteresowania i wyobraźnię. To również czas na relaks!! Dzieci mogą wykonać coś wg własnego pomysłu, co sprawia im widoczną radość.
Olimpiada Sportowa w Piekoszowie
Nasi uczniowie wzięli udział w IX Olimpiadzie Sportowej w Piekoszowie.
Nasi finaliści
Finalistą XIII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Świętokrzyskiego został Adrian Rustarz z klasy 7. Finalistą X Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki Dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Świętokrzyskiego został Maciej Rysiński z klasy 8. Gratulujemy wspaniałych wyników!!!!!
XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „MALOWANE POEZJĄ”
👉 Zofia Kurek z klasy IIB zdobyła wyróżnienie w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. "MALOWANE POEZJĄ" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie. Warto dodać, że w kategorii klas I-III do organizatora wpłynęło aż 391 prac w tym wyróżniona praca Zosi👏👏👏 Serdecznie gratulujemy sukcesu i umiejętności interpretowania poezji poprzez sztukę plastyczną.🎨🖌️🖼️
Lekcja języka polskiego w kl. 7
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7 przygotowali prezentacje o mieszkańcach planet z „Małego Księcia”. Pojawiły się plakaty, modele 3D, a nawet przebrania, które pozwoliły wcielić się w postacie z lektury. Zajęcia były twórcze, angażujące i pokazały, jak różnorodnie można interpretować bohaterów.
Pielgrzymowanie klasy 3
Uczniowie klasy 3 oraz inni z naszej szkoły pielgrzymowali wraz z Rodzicami i p.Joanną do miejsc kultu religijnego a było to Sanktuarium Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dzieci wraz z Rodzicami przeżyły wspólny wyjazd poznając ciekawe miejsca religijne i historyczne.


