/  Aktualności   /  XXIII Góra Grosza

XXIII Góra Grosza

Ogłoszenie!

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, która w naszej szkole będzie  przeprowadzona w dniach od 10.11.2022r. do 10.03.2023r.  Następnie pieniądze zostaną zapakowane i wysłane na adres organizatora akcji Towarzystwa Nasz Dom. Monety zbieramy w klasach w wyżej wymienionym terminie. Monety (od 1gr. do 5gr.) przynosimy przeliczone i posegregowane. Liczymy tu na wsparcie  i zaangażowanie samorządów klasowych.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie:

Pamiętajmy, że:

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Dzięki Waszej pomocy zorganizowano dotychczas:

Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, które wyrównują szanse edukacyjne i rozwijają pasje.

Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.

Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci. Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci.

Koordynatorzy akcji: opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności                         grosz-728x1024

Elżbieta Szymonek oraz wych. kl.”0” p. Anna Szymkiewicz