/  Aktualności   /  „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!” – 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Polskonie jesteś ty już niewolnicą!”

Te wymowne słowa stały się mottem tegorocznej uroczystości, upamiętniającej 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Punktualnie o 11:11 uczniowie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Uwagę widzów przyciągnęły symboliczne scenki obrazujące zniewolenie Polski  i  jej wyzwolenie się spod jarzma zaborców po 123 latach. Przedstawienie miało charakter rozprawy sądowej, w której w roli oskarżonej wystąpiła uosobiona Polska. Uczniowie świetnie odegrali postacie oskarżyciela, sędziego, obrońcy, byli powoływani świadkowie i zapadł wyrok – Polska została uwolniona. To była niezwykła lekcja historii, która na długo zostanie w naszej pamięci. Obchody Święta Niepodległości koordynowała p. Agnieszka Ciołak.

Do realizacji przedstawienia wykorzystano bezprzewodowe zestawy mikrofonowe, kamerę oraz aparat zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Młodzi aktorzy mogli swobodnie poruszać się po scenie i zobaczyć efekty swojej pracy. To dzięki tym sprzętom uczniowie mogą dokumentować swoje osiągnięcia i przekazywać je szerszej społeczności przez naszą szkolną stronę internetową i szkolnego Facebooka.

#LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlości

DSC_1267       862999informacjam     DSC_1260

Poczet Sztandarowy

11 listopada 2022r. Poczet Sztandarowy Naszej Szkoły w składzie: Chorąży-Jakub Krauze, Asysta: Julia Banaś i Amelia Kubicka oraz Dyrektor, Nauczyciele i uczniowie wzięli udział w gminnych uroczystościach związanych z 104 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele pw. NNMP w Piekoszowie. Po mszy zostały złożone kwiaty przy pomnikach Św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego. Następnie nastąpił przemarsz ulicami Piekoszowa na Plac Niepodległości i złożenie kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego.