/  Aktualności   /  „Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta”

Szkoła w Brynicy włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu. Inicjatywa odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się na kartach historii.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych przez niemieckiego okupanta mieszkańców Brynicy i poznali historię związaną z tym wydarzeniem, wykonali gazetkę ścienną oraz prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. W ten sposób uczcili pamięć bohaterów, którzy oddali swe życia, by kolejne pokolenie mogło żyć w wolnym kraju.

Wychowawcy świetlicy włączyli się w akcję „Szkoła  pamięta”. Przeprowadzili prelekcję na temat pamięci o zmarłych bohaterach. Wszystkie grupy świetlicowe odwiedziły pomnik ofiar zamordowanych przez hitlerowców, który znajduje się obok budynku szkoły oraz  zapaliły znicze.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 64