/  Aktualności   /  Recytacja klasa 5

Recytacja klasa 5

Sztuka pięknej recytacji tekstów nie jest taka łatwa. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5.
Odpowiednia artykulacja, modulacja głosu, interpretacja tekastu – to wszystko wpływa na wysoki poziom recyatacji. Dochodzą jednak dodatkowe czynniki, np. stres, które sprawiają, iż trudno nad tym wszystkim panować.
Dlatego na lekcji języka polskiego uczniowie kl. 5 próbowali oswoić się z recytacją.
Pomogły im w tym filmiki, kóre nagrywali podczas swoich występów. Posłużyły im do tego sprzęty zakupione dzięki #Laboratoriumprzyszłości – białe tło ze stojakiem oraz profesjonalna lampa doświętlająca.
Następnie nagrane fragmenty recytacji „Katarynki” B. Prusa oglądali podczas lekcji i wspólnie analizowali swoje występy.
To była ciekawa lekcja!