/  Biblioteka   /  PRZERWA NA CZYTANIE

PRZERWA NA CZYTANIE

W październiku nasz szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”.

????Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

????Celem akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, ale też pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe!

????Dlatego naszych uczniów odwiedziła pani Anna Świercz – pracownik BCK Piekoszów, która przeczytała uczniom klasy 0-III piękne bajki i bajeczki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

????Natomiast klasy 4-8 zebrały się podczas jednej z przerw, by wspólnie cieszyć się literaturą.

#przerwanaczytanie