/  Aktualności   /  Przedstawienie profilaktyczne „Złodziej empatii”

Przedstawienie profilaktyczne „Złodziej empatii”

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli 8 marca br. w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Złodziej empatii”. W spektaklu ukazano różne strony przemocy, jak bardzo łatwo i nieświadomie można skrzywdzić innych. Uczniowie zobaczyli różne oblicza przemocy. To nie tylko bicie czy kopanie. Przemoc psychiczna może prowadzić do równie tragicznych skutków. Każda akcja prowadzi do reakcji. Następstwem napiętej sytuacji w domu głównego bohatera jest jego zachowanie wobec rówieśników. Nie radzi sobie ze stresem i presją, w efekcie krzywdzi osoby w swoim otoczeniu. Spektakl miał na celu uwrażliwienie młodzieży i wzbudzenie w nich empatii. Pokazanie, że bardzo łatwo, zupełnie nieświadomie skrzywdzić innych. Odreagowywanie swoich problemów na innych może prowadzić do tragicznych konsekwencji. W teatrze wszystko jest możliwe, jednak w prawdziwym życiu nie jesteśmy w stanie cofnąć czasu i zmienić naszych wyborów. Dlatego czasem warto wyciszyć emocje, aby rozsądek wziął górę.