/  Aktualności   /  Przedstawienie profilaktyczne kl. 1-3

Przedstawienie profilaktyczne kl. 1-3

8 marca 2023 roku uczniowie klas 0-III obejrzeli spektakl „Przygody zazdrosnego Liliputka”. Przedstawienie zostało zrealizowane przez aktorów Teatru Króla. Miało ono charakter profilaktyczny i ukazywać zasady dobrego zachowania i zdrowego stylu życia. Spektakl został przygotowany dla dzieci z myślą o tym, by przez zabawę wpajać im zasady pozytywnych zachowań.Bohaterowie spektaklu uosabiali różne cechy charakteru. Świerszcz to symbol gburnego, zarozumiałego i zazdrosnego bohatera. Natomiast mrówka wyposażona w pozytywne nastawienie do życia pokazała Świerszczowi, dlaczego warto pomagać innym nie tylko fizycznie ale też jak wspierać dobrym słowem. Różnice między postaciami nauczyły dzieci, że każdy jest inny, każdy ma swoje upodobania oraz przyzwyczajenia i każdego człowieka trzeba szanować.