/  Aktualności   /  Nasi uczniowie w Pieninach

Nasi uczniowie w Pieninach

29 maja kl. 5 i 6 pod opieką p. A. Paździerz, J. Jaworskiej, L. Słaby oraz p. R. Malickiego wyruszyły na trzydniową wycieczkę w malowniczy rejon Polski. Przygoda rozpoczęła się od malowniczego rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim, następnie zwiedziliśmy Zamek w Niedzicy i pojechaliśmy do O.W. w Kacwinie.Drugiego dnia weszliśmy na najwyższy szczyt Pienin Środkowych – Trzy Korony. Po kilkugodzinnej wędrówce dotarliśmy na szczyt, gdzie mogliśmy cieszyć się widokami, gdyż pogoda nam dopisała. Satysfakcja z osiągnięcia celu była ogromna. W nagrodę za zdobycie szczytu wybraliśmy się na lody a wieczorem czekało na nas ognisko oraz gry i zabawy.Ostatniego dnia rozpoczęliśmy objazdową wycieczkę – swoistą lekcję po Pienińskim Parku Narodowym, podczas której odwiedziliśmy Szczawnicę, pijalnie wody oraz Park. Wjechaliśmy kolejką na Palenicę, skąd rozpościerają się przepiękne widoki na Pieniny i Gorce.W drodze powrotnej oczywiście wstąpiliśmy coś przekąsić w McDonald’s. To były bardzo miłe trzy dni. Zwiedziliśmy wiele zabytkowych miejsc, zmierzyliśmy się z własnymi możliwościami wspinając się po Pieninach, spotkaliśmy ciekawych ludzi. Nie zabrakło także miejsca na dobrą wspólną zabawę. A dzięki sprzętowi z Laboratorium Przyszłości mogliśmy utrwalić te chwile.