/  Aktualności   /  Lekcja polskiego klasa 4/ Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Lekcja polskiego klasa 4/ Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Tworzenie samodzielnej wypowiedzi pisemnej  nie jest taką łatwą umiejętnością. Trzeba wielu prób i ćwiczeń, aby tekst był poprawnie skonstruowany. Dlatego na lekcjach języka polskiego, już od klasy 4, nasi uczniowie pilnie nad tym pracują. Przy okazji omawiania „Akademii pana Kleksa” nasi czwartoklasiści skupili się na opisie niezwykłej postaci profesora Kleksa. Najpierw, na podstawie fragmentów powieści, zgromadzili słownictwo potrzebne do dalszej pracy. Zapisali je w zeszytach w taki sposób, aby wiedzieli o czym mają pisać w danej części pracy. Następnie, w oparciu o zgormadzone informacje, stworzyli własnego Ambrożego Kleksa używając do tego kasztanów, żołędzi, patyczków i plasteliny. Na koniec wspólnie napisaliśmy opis postaci pana Kleksa, a na tekście zaznaczyliśmy części kompozycyjne wypowiedzi.
Przy okazji omawiania „Akademii pana Kleksa” nasi uczniowie mogli się również dowiedzieć, jak to jest być uczniem Ambrożego Kleksa. Wzięli oni udział w lekcji kleksografii i robili własne kleksy. Potem rozbudzali swoją wyobraźnię, próbując opowiedzieć jakie obrazy powstały z wielu plam kleksów. Jak widać omawianie lektury wcale nie musi być nudne.
Październik był Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W związku z tym obchodziliśmy święto polskiej literatury podczas Narodowego Czytania, zorganizowaliśmy dla naszych uczniów konkurs „Strój współczesnego bibliotekarza” oraz Czytelnika Miesiąca, a także przeprowadziliśmy akcję głośnego czytania „zerówkowiczom” przez szkolną pielęgniarkę – -p. Lucynkę Słaby.
Mamy zaszczyt ogłosić, że tytuł Czytelnika Miesiąca zdobywa Maja Foks z kl. 2. Gratulujemy!
Jury konkursowe rozstrzygnęło konkurs plastyczny.
Oto wyniki:
I miejsce Patryk Dwojewski kl. 3
II miejsce Natalia Rutka kl. 3
III miejsce Lena Sarek kl. 3
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach.
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w pierwszym możliwym terminie.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 40

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 64