/  Aktualności   /  Lekcja otwarta z Techniki

Lekcja otwarta z Techniki

Najważniejszą kwestią przed rozpoczęciem przygody z szyciem są przede wszystkim chęci i cierpliwość.  15 listopada 2023 na lekcji techniki uczniowie klasy 5 uczyli się budowy, zasady działania maszyny do szycia oraz uczyli się szyć podstawowym ściegiem maszyną YA 811 na lekcji otwartej zorganizowanej przez nauczyciela techniki, a 22 listopada uczniowie wyszywali swoje inicjały na kolorowych kartonikach. Osoby początkujące muszą wziąć pod uwagę, że przygotowanie własnych projektów wiąże się z ciągłym nanoszeniem poprawek i doskonaleniem swojego warsztatu. Warto wcześniej poznać  podstawowe techniki szycia, które opierają się na opanowaniu konkretnych ściegów i obsłudze maszyny. Z czasem wypracowane pomysły przyniosą piękne rezultaty w postaci samodzielnie uszytych przydatnych rzeczy  i dodatków. Na lekcję przyszli też nauczyciele Naszej Szkoły , którzy chętnie włączyli się w zajęcia prowadzone przez Pana Michała. Pracę uczniów  przedstawiają zdjęcia: