/  Aktualności   /  Lekcja fizyki klasa 8

Lekcja fizyki klasa 8

„Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe” – Albert Einstein.

13 września 2023 roku odbyła się ciekawa lekcja fizyki, której głównym celem było przekazanie wiedzy poprzez wykonywanie doświadczeń z elektrostatyki. ELEKTROSTATYKA zajmuje się oddziaływaniami zachodzącymi między ładunkami elektrycznymi za pośrednictwem pola elektrycznego i związanymi z tymi oddziaływaniami zjawiskami.  Uczniowie wiedzą podczas pocierania o siebie dwóch ciał obojętnych elektrycznie niewielka ilość ładunku ujemnego przechodzi z jednego ciała na drugie. Tak tłumaczyły uczennice klasy 8 omawiając i wykonując doświadczenia. Dzięki takim lekcją uczniowie zrozumieli trudne zagadnienia, które poprzez zobrazowanie ich pracy okazały się banalnie proste. Lekcję pokazują zdjęcia.