/  Aktualności   /  Innowacja pedagogiczna z przyrody w klasie 4

Innowacja pedagogiczna z przyrody w klasie 4

Innowacja „Lekcje przyrody z elementami języka angielskiego” ma na celu uatrakcyjnienie zajęć, ale także jest wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym. Jej adresatami są uczniowie klasy IV. Czas realizacji innowacji obejmuje okres od 18.09. 2023r.do21.06.2024r. z możliwością kontynuowania w następnym roku szkolnym na lekcjach biologii.

Zajęcia innowacyjne odbywają się jako element godziny lekcyjnej  raz w tygodniu.

Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei poznawania przyrody, zjawisk i dbania o środowisko z wykorzystaniem języka angielskiego. Wykorzystujemy różnorodne formy i metody pracy: ćwiczenia interaktywne, zagadki, rebusy, pogadanki, ciekawostki przyrodnicze, platformę Learning.Apps, Genially.pl, Wordwall. Oczekiwaniem jest, iż uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności poszerzające możliwości komunikowania się  w angielskim w takich dziedzinach jak przyroda, ekologia, otaczający nas świat, zdrowie czy odżywianie.