/  Aktualności   /  Ewakuacja

Ewakuacja

08 grudnia 2023 roku na lekcji Edukacji dla Bezpieczeństwa została zorganizowana ćwiczebna ewakuacja klasy 8 z „miejsca zadymienia”. Ewakuacja– to zorganizowane przemieszczenie ludzi, czasem wraz z dobytkiem, z miejsca, w którym występuje zagrożenie, na obszar bezpieczny. Po przerwaniu zajęć, w sposób zorganizowany, bezzwłocznie uczniowie opuścili klasę wyznaczoną drogą ewakuacji. Uczniowie już wiedzą aby : nie ulegać panice, zwróć uwagę na koleżanki i kolegów ,pomóż słabszym oraz tym, którzy zasłabli lub są w szoku; nie lekceważyć zagrożenia, nawet jeśli nie masz z nim bezpośrednio do czynienia. Ćwiczebna lekcja została zorganizowana przez nauczyciela EdB a efekt działań z „służbami ewakuacyjnymi” przedstawiają poniższe zdjęcia.