/  Aktualności   /  Certyfikat Szkoły Promującej Zalecenia EKWzR

Certyfikat Szkoły Promującej Zalecenia EKWzR

Niezmiernie miło nam poinformować, że Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem za rok 2021/2022.

Zgodnie z zaleceniami kodeksu, uczniowie starali się poznać swój organizm, uczyli się „dbać o siebie”, prowadzili wiele akcji, które promowały zdrowy styl życia. Zachęcali innych do samobadania, badań profilaktycznych, szczepień ochronnych czy zmiany niekorzystnych nawyków żywieniowych i większej aktywności fizycznej. Dzięki wsparciu wychowawców, nauczycieli, pielęgniarki szkolnej mieli możliwość podjęcia czynnych działań – np. dokonywali pomiaru ciśnienia krwi, przygotowywali „zdrowe posiłki” na zajęciach, wykonywali prezentacje, plakaty zachęcające do wystrzegania się otyłości, „mówiące STOP używkom”, brali udział w aktywnych przerwach, uczyli się samobadania na fantomach. Monitorowali również stężenie smogu w okolicy.

Celem takich działań edukacyjnych jest wspieranie rozwoju świadomości zdrowotnej dzieci i młodzieży.

Wiele z tych akcji było możliwych do zrealizowania dzięki pomocy i współpracy z panią Katarzyną Sideł – pracownikiem ŚCO.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana również w tym roku – zachęcamy do dzielenia się ciekawymi pomysłami.

20220930_095036  logo