Edukacyjna Sieć Antysmogowa

/  Edukacyjna Sieć Antysmogowa

ESA czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Jest projektem, który angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać i realizować swoje pasje. Szkoły, biorące udział w projekcie ESA, są wyposażane w czujniki, badające jakość powietrza.

ESA. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

Szkoły uczestniczące w projekcie ESA aktywnie angażują się w działania na rzecz czystego powietrza. Organizowane są konkursy, akcje, wystawy, spotkania, warsztaty.