/  Aktualności   /  XXX akcja Sprzątania Świata

XXX akcja Sprzątania Świata

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku szkolnym, Szkoła Podstawowa w Brynicy aktywnie włączyła się w akcję obchodów Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia i Sprzątanie Świata. W związku z XXX już edycją akcji, nasi uczniowie, w dniach od 8 do12 maja 2023r. sprzątali tereny zlokalizowane wokół szkoły, ale i te bardziej odległe, w różnych częściach Brynicy.

Uczniowie zaopatrzeni w worki i ochronne rękawice, otrzymane z Urzędu Miasta i Gminy w Piekoszowie, wyruszyli ze swoimi wychowawcami na sprzątanie terenów. Przy sprzyjającej pogodzie akcja przebiegała bez problemu i dzieci oraz młodzież wrócili przynosząc łącznie 15 dużych worków śmieci. W związku z akcją, uczniowie wykonywali też prace plastyczne, słuchali piosenek i wierszy o Ziemi, oglądali filmy edukacyjne o segregowaniu odpadów i konieczności dbania o środowisko, a nawet, w przypadku klasy „0”, śpiewająco nagrali o tym film.

Zwieńczeniem  działań było wspólne sadzenie drzewka przed szkołą, z przybyłym Gościem, burmistrzem Miasta i Gminy Piekoszów, panem Zbigniewem Piątkiem oraz z panią Dyrektor Anną Kmiecik i obecnymi pozostałymi Gośćmi, pracownikami i uczniami. Bardzo dziękujemy za wspólną akcję. Osobne podziękowania składamy darczyńcom ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych, pani Katarzynie i panu Bartoszowi za przekazane szkole drzewka i krzewy.