/  Aktualności   /  XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Od poniedziałku do czwartku na lekcjach matematyki uczniowie klas III-VIII powtarzali tabliczkę mnożenia, grając w Bingo i rozwiązując zadania. Dodatkowo uczniowie klas VI i VII na zajęciach kształtujących kreatywność tworzyli w programie Tinkercad model 3D związany z tabliczką mnożenia.

W piątek 17 listopada odbył się WIELKI FINAŁ! Uczniowie z klas III – VIII wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Ci, którym udało się wszystko bezbłędnie rozwiązać otrzymali CERTYFIKAT EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. W dalszej części zajęć grali w grę „Mnożenie kości”, a uczniowie klasy IV zagrali w gry planszowe, które przygotowali uczniowie klasy VI i VII na zajęciach rozwijających kreatywność.

Aby wyłonić MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA Szkoły Podstawowej w Brynicy chętni eksperci z klas IV – VIII uczestniczyli jeszcze w dodatkowym konkursie. Rozwiązywali zestaw zadań logicznych związanych z tabliczką mnożenia. W zabawie wzięło udział 38 osób.

Wszyscy w tym dniu bawili się rewelacyjnie! Musieli wykazać się nie tylko umiejętnością rachowania, ale także logicznym myśleniem, szybkością i refleksem.

MISTRZAMI TABLICZKI MNOŻENIA

Szkoły Podstawowej W Brynicy

w roku szkolnym 2023/2024

zostali

Patryk Dwojewski z klasy 4

Natalia Paździerz z klasy 8

Gratulacje!!!

Do dokumentowania przebiegu akcji wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony z programu #LaboratoriaPrzyszłości.