/  Aktualności   /  Wyniki konkursu ekologicznego „Dolej Olej – Zużyty Olej Zbieramy i Środowisku Pomagamy!”

Fundacja Zrównoważonego Rozwoju GREEN PLANET 2050 ogłosiła konkurs ekologiczny „Dolej Olej – Zużyty Olej Zbieramy i Środowisku Pomagamy!” Był on skierowany do wszystkich szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego.

W ramach konkursu uczniowie podjęli  się zebrania jak największej ilości zużytego oleju roślinnego i przyniesienie go do szkoły w wyznaczonym terminie. Olej zostanie wykorzystany po raz drugi, do produkcji biopaliwa.

Uczniowie Naszej Szkoły podjęli wyzwanie, łącznie zebrali 54,2 L oleju.

Najwięcej surowca zebrali: Patryk Dwojewski z kl.3, Adam Trzebiński z kl.4, Ksawery Gritner z kl.4 i Zuzanna Słowińska z kl.5. Dziękujemy też za zaangażowanie Julii Kosmali, Dawidowi Wolskiemu, Wiktorii Dwojewskiej, Hani Zapała, Maciejowi Kozieł, Kamili Drogosz, Lenie Terelak, Magdalenie Kubickiej i Wiktorii Momot.

Poniżej prezentujemy wyniki ogólne konkursu:

Miejsce 1: Klasa 7a ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Krzysztofa Kamila         Baczyńskiego w Kielcach – 152 kg!

Miejsce 2: Klasa 4a ze Szkoły Podstawowej w Woli Jachowej – 135 kg!

Miejsce 3: Klasa 1b ze Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Piekoszowie – 84,7 kg! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz osobom, które pomagały naszym uczniom a zwycięzcom gratulujemy!!