/  Aktualności   /  UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.  Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, pracownik Referatu Oświaty Justyna Robak, radna Bożena Żuława, przedstawicielki Rady Rodziców Marzena Sideł i Aneta Czerwiak, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klasy pierwszej.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Anna Kmiecik.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała  Pani Dyrektor  kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Brynicy. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę.

Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez wójta Zbigniewa Piątka oraz podarki od Rady Rodziców, słodycze i drobne upominki od radnej Bożeny Żuławy oraz od starszych kolegów z klasy drugiej i trzeciej.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie klasy pierwszej  zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 64