/  Aktualności   /  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00 na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach rozpoczęły się zmagania dzieci i młodzieży szkolnej w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W potyczkach uczestniczyło 42 osób w 3 kategoriach wiekowych i laureatami zostali:I grupa – uczniowie klas I-IV:

1 miejsce Natalia Bartuszek z SP Samsonów,

2 miejsce Patryk Dwojewski z SP w Brynicy,

3 miejsce Antoni Kubicki z SP w Miedzianej Górze.

Rozgrywki powiatowe zostały poprzedzone eliminacjami środowiskowymi w szkołach oraz gminnymi, które wyłoniły uczestników dzisiejszych zmagań.  Organizatorem konkursu była Komenda Miejska PSP w Kielcach oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Laureaci, oprócz satysfakcji otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kielcach.

Nagrody wręczyli Członek Zarządu Starostwa Powiatowego Mariusz Ściana, Komendant Miejski PSP w Kielcach bryg. Mariusz Góra i Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Ireneusz Żak.