/  Aktualności   /  Turniej pierwszej pomocy

Turniej pierwszej pomocy

26 maja 2023 roku uczniowie klasy 8 w składzie: Banaś Julia – kapitan drużyny, Banaś Mateusz, Kubicka Amelia, Krauze Jakub, Mazur Oliwia wraz z wychowawcą p. Michałem Wcisło uczestniczyli w turnieju PIERWSZEJ POMOCY O PUCHAR „SŁOWACKIEGO” pod hasłem: „Pierwsza pomoc jest cool! Pomagaj nie stój!” i zajęli II miejsce. Rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania pierwszą pomocą, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami, promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy, motywowanie do korzystania z różnych źródeł informacji z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej – to cel jaki został postawiony uczniom naszej szkoły. Oceniane były umiejętności praktyczne i teoretyczne, dbałość o bezpieczeństwo drużyny – ratujących, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena sytuacji oraz stanu poszkodowanych, wezwanie pomocy, a także działania mające na celu bezpośrednią pomoc poszkodowanym.
Zapraszamy do galerii!