/  Aktualności   /  Święto szkolnej demokracji

Święto szkolnej demokracji

Wybory do Samorządu Uczniowskiego świętem szkolnej demokracji” Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbywały się na terenie naszej szkoły w dniu 27.09.2023 r.

Uprawnionych do głosowania było 201 uczniów SP w Brynicy. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów w dniach od 20 -26.09.2023r. w formie plakatów z programem wyborczym.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 142 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Wszystkie głosy były ważne. Frekwencja w wyborach wyniosła 72,36%.

Komisja wyborcza w składzie: Alicja Chaba, Wiktoria Marzec, Karolina Wcisło, Maja Majchrzyk czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczyciel nadzorujący przebieg wyborów: Agata Paździerz.

Rezultat wyborów do Samorządu Uczniowskiego (według ilości otrzymanych głosów):

Przewodniczący: Wiktor Krauze klasa VIII – 76 głosów

Zastępca Przewodniczącego: Urszula Sieradzan klasa VII – 54 głosów

Sekretarz/Skarbnik: Marcel Majka klasa V – 42 głosy

Pozostali kandydaci: Ewa Zaława klasa VI – 28 głosów

Mikołaj Surma klasa V / 26 głosów

Wszystkim kandydatom gratulujemy i życzymy samych sukcesów.