/  Aktualności   /  Świetlica – 104. rocznica odzyskania niepodległości

Świetlica – 104. rocznica odzyskania niepodległości

W miesiącu listopadzie, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły z w zajęciach przygotowujących do Święta 11 Listopada.

Słuchały piosenek i pieśni patriotycznych, oglądały film IPN „Polskie symbole narodowe”. Z wychowawcami świetlicy rozmawiały o tym, jak zachowywać się w czasie uroczystości narodowych i patriotycznych. Były rozmowy o poszanowaniu symboli narodowych, czytanie baśni „Jak powstało Państwo Polskie”, śpiewanie hymnu państwowego.

Uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie – Co to znaczy być patriotą?

Dzieci kolorowały rysunki związane ze świętem 11 Listopada, rozwiązywały krzyżówki patriotyczne, wykonywały flagi i kotyliony.

Wycinały też litery hasła i biało-czerwone liście do dekoracji na akademię oraz  przygotowały prace na wystawę związaną z 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.