/  Aktualności   /  Sprytny instrument w Szkole w Brynicy

Sprytny instrument w Szkole w Brynicy

W poniedziałkowy poranek (20.11.br.)naszą Szkołę odwiedzili niezwykli goście z Filharmonii Świętokrzyskiej. Uczniowie klas 0-VIII mieli okazję poznać niezwykły instrument, który postanowił być zarazem solistą i orkiestrą. O czym mowa – oczywiście o akordeonie. Tancerka w oryginalnym kieleckim stroju ludowym, przy wygrywanych melodiach zaprezentowała widzom dawne tańce m.in. mazura, poloneza, kujawiak, oberka i krakowiaka.

Wszyscy zgromadzeni mieli także możliwość poznania kroków tanecznych do kujawiaka. Następnie wspólnie z naszym gościem ten niezwykły taniec został odtańczony. Na zakończenie spotkania nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali się w polonezie. Było to bardzo ciekawe i edukacyjne spotkanie.