/  Aktualności   /  Spotkanie z panią Katarzyną Majka – pracownikiem ŚCO

Spotkanie z panią Katarzyną Majka – pracownikiem ŚCO

W dniu 1 marca 2023r. w Szkole Podstawowej w Brynicy gościliśmy Panią Katarzynę Majkę. Pani Kasia odwiedziła nas już po raz kolejny. Tym razem przygotowała dla uczniów klas 4,5,6 prelekcję z prezentacją, w której przedstawiła ogromny problem – nadwagi i otyłości, z którym zmaga się duża liczba osób w naszym kraju.

Pamiętamy, że Nasza Szkoła przystąpiła do programu Szkoły promującej zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem i podejmujemy kolejne działania w tym zakresie. Dodatkowo uczestniczymy w projekcie Junior-Edu-Żywienie „JEŻ”, którego celem jest uświadamianie dzieci i młodzieży, jak również rodziców i opiekunów, czym są choroby dietozależne, do czego może prowadzić nadwaga i otyłość. Chcemy promować zdrowy styl życia i zachęcić do tego naszych wychowanków.

Uczniowie wysłuchali ważnych i cennych rad, poznali zasady komponowania zdrowych posiłków, ich kaloryczność. Dowiedzieli się jak zadbać o dobrą kondycję i prawidłową wagę ciała. Na zakończenie rozwiązali quiz podsumowujący przedstawione zagadnienia i gromkimi brawami podziękowali pani Katarzynie za ciekawe spotkanie.

Koordynatorem akcji była pani Anna Wrona – nauczyciel przedmiotów przyrodniczych.

Dziękujemy za prelekcję i zaangażowanie.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 40

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 64