/  Aktualności   /  Przytulusko dla zwierząt

Przytulusko dla zwierząt

Zakończyła się zbiórka karmy, żwirku i kocy dla bezdomnych zwierząt z inicjatywy klasy VIII pod kierunkiem – wychowawcy Pana Michała Wcisło.

Uczniowie wszystkich klas przynosili dary dla zwierząt. Zaangażowani uczniowie wiedzą, jak powinno się traktować bezbronne zwierzaki: z poszanowaniem ich naturalnych potrzeb – jak istoty żywe, zdolne do odczuwania zarówno głodu, zimna, fizycznego bólu, jak również radości czy wdzięczności.

Dnia 09.06.2023 uczniowie klasy VIII wybrali się na wycieczkę do Przytuluska dla Bezdomnych Zwierząt. Celem wycieczki było przekazanie karmy i innych potrzebnych rzeczy gromadzonych przez uczniów w szkole oraz poznanie zasad funkcjonowania schroniska. Uczniowie poznali schronisko i pracę w nim. Mogli nawet wyprowadzić na spacer oraz pogłaskać pieski i kotki zobaczyć „przedszkole” dla kotków!

Serdeczne podziękowania dla dzieci i rodziców za włączenie się w akcję zbiórki karmy dla psów i kotów oraz innych potrzebnych rzeczy.