/  Aktualności   /  PROGRAM Junior – Edu – Żywienie (JEŻ)

PROGRAM Junior – Edu – Żywienie (JEŻ)

Szkoła Podstawowa w Brynicy przyłączyła się do realizacji kolejnego, ważnego zadania, jakim jest projekt MEN, a którego celem jest opracowanie i wdrożenie edukacji żywieniowej uczniów klas I – VI. Do współpracy z Instytutem Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie zgłosili się nauczyciele Naszej Szkoły w składzie: Anna Wrona (koordynator akcji), Elżbieta Szymonek, Agata Paździerz i Urszula Ząbek.

Nauczyciele będą brali udział w szkoleniach teoretycznych i warsztatach praktycznych, dzięki którym dokonają oceny stanu odżywienia dzieci, uzyskają narzędzia do opracowania i wdrożenia programu edukacji żywieniowej dla Naszych uczniów. Zdobyta wiedza pozwoli pedagogom na podjęcie takiej pracy z dziećmi, która zmieni ich dotychczasowe nawyki żywieniowe w kierunku bardziej prozdrowotnym, z uwzględnieniem zasad diety planetarnej.

Działania pozwolą na zmniejszenie skali występowania chorób dietozależnych, a zwłaszcza nadwagi i otyłości. Do zadbania o swoje zdrowie zachęcają uczniowie, na początek  przygotowali plastyczne prace tematyczne.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 40