/  Aktualności   /  Obchody Dni Ziemi 2024

Obchody Dni Ziemi 2024

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku szkolnym, Szkoła Podstawowa w Brynicy aktywnie włączyła się w akcję obchodów Dnia Ziemi, który przypada na dzień  22 kwietnia i brała udział w Sprzątaniu Świata. Była to już VII edycja wydarzenia #SprzątamyDlaPolski! W dniach w dniach 15.04 – 24.04. 2024 r. uczniowie sprzątali tereny zlokalizowane wokół szkoły, ale i te bardziej odległe, w różnych częściach Brynicy. Dzieci z opiekunami wyruszyły w trasę, sprzątając m.in. boisko sportowe, teren przy zewnętrznej siłowni, przeszły również trasą w kierunku Szczukowic oraz drogą prowadzącą do Chełmiec. Uczniowie zaopatrzeni w worki i ochronne rękawice, sprawnie zbierali śmieci porzucone przy drogach, jak również przy indywidualnych gospodarstwach domowych, terenach zielonych, przy lasku, łące. Łącznie w akcji brało udział ponad 120 uczniów. Poza zbiórką śmieci, dzieci wykonywały konkursowe lapbooki, słuchały piosenek o Ziemi, rozwiązywały testy ekologiczne oraz wykonały prace plastyczne w świetlicy szkolnej. Nowym doświadczeniem było korzystanie z kalkulatora śladu ekologicznego, który określa nasz wpływ na środowisko Planety. Dzieci mają wiedzę i świadomość ekologiczną na temat segregacji, czasu rozkładania się odpadów w środowisku, wpływu zanieczyszczeń na zdrowie ludzi, zwierząt. Ich postawa i apele o zachowanie czystości powinny mieć odbicie w działaniach dorosłych, mobilizować do dbania o środowisko.

Gorąco dziękujemy Wszystkim zaangażowanym za wspólnie przeprowadzoną akcję !!!