/  Aktualności   /  Lekcja polskiego „Harry Potter”

Lekcja polskiego „Harry Potter”

Uczniowie klas 5 mieli możliwość kreatywnego obcowania z lekturą szkolną „Harry Potter i kamień filozoficzny” dzięki metodzie Lego – Logos.
Za pomocą klocków Lego tworzyli sceny charakterystyczne dla akcji lektury, czyli np. mecz quiddicha, walka Harry’ego z wielkim trollem czy grę w szachy głównego bohatera.
Część uczniów pracowała klockami Polydron zakupionymi z programu #laboratoriaprzyszlosci.
Uczniowie wykreowali wspaniałe budowle, a potem szczegółowo opowiadali o przedstawionych wydarzeniach.
Ale to nie koniec kreatywnej nauki…. Uczniowie klasy 5 uczyli się również redagować przepisy kulinarne, a potem na ich podstawie tworzyli własne przysmaki.
Ciekawą propozycją pracy było także tworzenie profilu facebook dla Harry’ego Pottera.
Zapraszamy do galerii, do podziwiania prac naszych uczniów!