/  Aktualności   /  I Konkurs Starostwa Powiatowego – wyniki

I Konkurs Starostwa Powiatowego – wyniki

Uczniowie klas:  0 oraz I-III brali udział w Programie edukacji ekologicznej dla Powiatu Kieleckiego pn. „Dla Ziemi, dla siebie” w roku szkolnym 2022/2023.

Pierwszym zadaniem przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach był konkurs plastyczny polegający na wykonaniu pracy przestrzennej z surowców wtórnych – „Ptaka – Cudaka”. W ramach zajęć lekcyjnych nauczyciele przypomnieli, które surowce wtórne mogą podlegać recyklingowi i jak właściwie segregować odpady, takie jak: butelki plastikowe, nakrętki, butelki szklane, słoiki, kartonowe opakowania, papier czy aluminiowe puszki. Dzieci wiedzą, czym jest recykling i dlaczego warto korzystać z toreb wielokrotnego użytku na zakupy.

Uczniowie wykonali prace dowolnymi technikami, były one bardzo pomysłowe i różnorodne.

Dziękujemy Wszystkim za wysiłek i zapraszamy do obejrzenia przygotowanych Ptaków – Cudaków.

Więcej na stronie Starostwa:

Przypominamy uczniom klas 4-8 o II konkursie – fotograficznym pt. „Geologiczne zakątki Powiatu Kieleckiego w obiektywie”.