/  Aktualności   /  ESA – Konkurs i Olimpiada

ESA – Konkurs i Olimpiada

ESA-aktualnosci-BEZ-720x540-1

Konkurs dla klas 7-8  pt. „Przyszłość jest dziś: Misja Ziemia”

Konkurs przeznaczony jest dla szkół Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 lutego 2023 r.!

Trenerzy Centrum Nauki Kopernik mogą przyjechać do Naszej Szkoły i przeprowadzić pasjonujące dwugodzinne warsztaty, których tematem będą zmiany klimatu i bioróżnorodności na przykładzie Puszczy Białowieskiej.

Wystarczy, że do 10 lutego 2023 r. prześlecie krótki materiał wideo, w którym w ciekawy i kreatywny sposób odpowiecie na pytanie: „Dlaczego to w Waszej szkole powinny się odbyć zajęcia dotyczące zmiany klimatu?”. Mogą to być filmy, animacje… Nagranie powinno trwać maksymalnie 30 sekund. Plik z pracą konkursową nie może przekraczać 200 MB.

Każda szkoła może zgłosić wyłącznie jedną pracę konkursową. Nauczyciel za pośrednictwem przygotowanego przez organizatora  formularza zgłasza szkołę i przesyła pracę konkursową.

Regulamin z formularzem na publikację wizerunku zamieszczony jest poniżej.

Zapraszam do udziału i liczę na Waszą kreatywność.

Koordynator –  Anna Wrona

regulamin konkursu – pdf

olimpiada_antysmogowa

II Ogólnopolska Olimpiada ESA!

Zapraszamy uczniów klas 7–8 do udziału w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej!  – Konkursie Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu!

Rejestracja uczestników do 7 marca. Olimpiada odbędzie się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl.

Obejmuje 3 etapy:

I etap – etap szkolny – 30 marca 2023 r., godz. 10

II etap – etap wojewódzki – 13 kwietnia 2023 r., godz. 10

Finał – etap ogólnopolski – 27 kwietnia 2023 r., godz. 10

Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady będzie udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych.

Wyniki zostaną ogłoszone do 10 maja 2023 r.

Uczniów do konkursu rejestruje nauczyciel do 7 marca. Na wszystkich laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkowo 10 laureatów z najlepszymi wynikami otrzyma nagrody specjalne! Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnika olimpiady.

Osoby chętne zgłaszają się do koordynatora – p. Anny Wrony.