/  Aktualności   /  Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

O tym, że uczniowie potrafią zaskakiwać, przygotowując miłe niespodzianki, doskonale wiedzą nauczyciele naszej szkoły. 13 października 2023 roku, w Dniu Nauczyciela takich miłych akcentów było wiele.

Szkolna akademia  utrzymana była nie tylko w poważnym, ale i w wesołym nastroju.
 W pierwszej części programu uczniowie kl. I zatańczyli poloneza, zaś w II części pierwsze skrzypce grali nauczyciele – przecież to w końcu ich dzień. Klasa VIII przygotowała dowcipną inscenizację, w której główne role zostały przydzielone: p. Alinie Dąbrowskiej, p. Iwonie Żelaznej oraz dwóm panom Rafałowi Malickiemu i Michałowi Wcisło. Wyżej wymienieni mieli za zadanie odegrać inscenizację bajki pt. „O co, tutaj chodzi”. Uczennice czytały tekst a nauczyciele „wcielali go w życie”. Wspaniałe przebrania i odgrywane scenki wywołały u pozostałych gogów jak uczniów salwy śmiechu.
Po zakończonym przedstawieniu reprezentanci SU wręczyli pracownikom Szkoły słodkie upominki i złożyli Pedagogom serdeczne życzenia za włożone serce, niegasnący zapał, ogromne pokłady cierpliwości i dar wprowadzania młodych ludzi w dorosłe życie  .

W części oficjalnej tej uroczystości głos zabrała Pani dyrektor Anna Kmiecik, która podziękowała za przygotowanie akademii z okazji DEN, złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.