/  Aktualności   /  AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022”

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022”

wszystkie_smieci

W tym roku już po raz 29  Fundacja Nasza Ziemia koordynuje największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska, która przebiegać będzie pod hasłem:

„Wszystkie śmieci są nasze”

W Polsce „Sprzątanie świata” wprowadziła założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory akcja organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzeci weekend września. Jest tym samym jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju. Uczestnikiem Akcji może zostać każdy, kto dobrowolnie i w dowolny zorganizowany lub niezorganizowany sposób posprząta swoją najbliższą lub wybraną okolicę.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brynicy włączają się do akcji i razem z nauczycielami, opiekunami wg ustalonego harmonogramu zadbają o najbliższe otoczenie swojej placówki i miejscowości. Dzieci wyposażone w foliowe rękawiczki i worki będą  sprzątały nie tylko teren wokół szkoły, ale i pobliską okolicę. Akcja ta zbiega się w czasie z  IV Edycją  Akcji #SprzątamyDlaPolski, która odbędzie się 4 października 2022 roku – w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów i zwierząt. Udział w jesiennej edycji jest tym bardziej istotny, gdyż pozbywając się zalegających w środowisku śmieci, uchronimy nasze tereny zielone przed degradacją przez cały sezon zimowy.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/veekhdiepx/domains/spbrynica.edu.pl/public_html/wp-content/themes/educator/framework/modules/blog/templates/parts/single/single-navigation.php on line 40