/  Aktualności   /  20 PAŹDZIERNIKA 2023 –  DNIEM BEZ PLECAKA

20 PAŹDZIERNIKA 2023 –  DNIEM BEZ PLECAKA

W dniu dzisiejszym w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień bez Plecaka”. Zadaniem uczniów było przyniesienie szkolnych przyborów, książek, zeszytów itd. wyjątkowo nie w plecaku, a w… ? no właśnie… ?!

Uczniowie naszej Szkoły udowodnili, że potrafią być kreatywni, biorąc udział w akcji . Pojawili się m. in. z torbami po sztućcach, chlebakami, neseserami, wózkami dziecięcymi, walizką na narzędzia, walizką podróżną, wiklinowymi koszykami, lodówkami turystycznymi, torbami sportowymi, koszem na bieliznę, czy… koszykiem sklepowym. Jak widać, wszystko może zastąpić plecak. A w ogóle skąd się wziął ten zwyczaj?  Zwyczaj powstał w USA jako forma przypomnienia o trudnościach, z którymi w drodze do szkoły zmagają się uczniowie w biedniejszych krajach.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią i pomysłami uczniów